NEdokonalý podraz

22.03.2012 16:06

Otázky na p. Čermáka na serveru iDnes, 20.03.2012 10:41:

OTÁZKA: Dobrý den, zaujal mne Váš nápad na zrušení politických stran. Můžete upřesnit, kde již na světě byly politické strany zrušeny a přineslo to občanům prospěch? Pokud si pamatuji, bylo to v SSSR v roce 1917 a v roce 1933 v Německu, nedomnívám se, že by to bylo ve prospěch občanů. Vaši výzvu považuji za největší ohrožení demokracie v ČR od roku 1989.

 

 ODPOVĚĎ: Zřejmě narážíte na vystoupení pana Popelky v Hyde Parku v době, kdy byl již 3 dny totálně nevyspalý a pod velkým psychickým tlakem, proto se také vyjádřil nepřesně. Zrušení politických stran nepřichází v úvahu, protože by to bylo kontraproduktivní a z hlediska stávající ústavy i nemožné. Každá politická strana musí prokázat svoji životaschopnost prací ve prospěch celku, nikoliv politikařením stranických sekretariátů a musí také projít finančním auditem, aby se na jejich činnosti nepřiživovali různí kmotři. Nastavíme spolu s občany konkrétní etický a ekonomický kodex, který budou jednotlivé politické subjekty dodržovat.

 

Komentář redakce webu: Asi každý soudný člověk se musí zeptat: jak je toto možné? Takže zrušení politických stran nepřichází v úvahu? Vždyť na starém webu Národní rady byl deklarován bod, že politické strany nechceme. Hlásili to i na všech svých cestách ozvučeným autem. Proto jsem se k demonstarcím připojil. Není to náhodou tak, že vedení Holešovské výzvy, které bylo pod Národní radou, najednou otočilo? Najednou to distancování skupiny SKDE, také pod tehdejší Národní radou, vypadá prostě jinak. Se lháři se nedá spolupracovat, to ví každý.

 

A jen tak mimochodem. V SSSR v roce 1917 i v Německu v roce 1933 nebyly zrušeny politické strany! Tam byly všechny ostatní, mimo komunistické a nacistické zakázány. Ale ty dvě tam přeci vládly. Takže tato otázka je vlastně demagogie a pokus vsunout čtenáři dojem, že jsme někým, kdo je amatérem v politice. Víme co chceme a víme jak a co poté. Na Islandu Skutečná demokracie zvítězila a obecně se demokracie vždy bez politických stran obešla. Politické strany existují cca 150 let a demokracie více než 2 500 let.

 

 

—————

Zpět


Kontakt

ADMIN webu

P R A H A

tel.: neuveden